Výstavy 2013

Rok 2013 jsme začali v zahraniční. 20.1.2013 jsme se zúčastnili národní výstavy v polském Bedzinu, kde posuzoval pan Petr Řehánek. Holigan byl posuzován v Mezitřídě. Výstava se mu vydařila báječně a získal svého prvího BOBa.

V1, CWC, BOB


 

Pokračovali jsme DUOCACIBem v Brně. V sobotu 2.2.2013 Holigana posuzovala v Mezitřídě rakouská rozhodčí Hana Ahrens a Holigan získal známku Výborná a třetí místo.

V3

V neděli jsme zkusili třídu Otevřenou. Posuzoval pan rozhodčí Ing.Leoš Jančík a Holigan si o jednu příčku polepšil. Vychodil si známku Výborná.

V2, res.CAC

Na konci února jsme se znovu vydali do zahraničí. Tentokrát na Slovensko do Nitry. V sobotu 23.2.2013 posuzovala pani rozhodčí Zdeňka Jílková. Holigan dostal v Mezitřídě známku Výborná a obsadil třetí místo.

V3

V neděli posuzovala slovenská rozhodčí pani Viera Vítková. V Mezitřídě ohodnotila Holigana známkou Výborná a umístila ho na první místo.

V1, CAC

Svůj úplně první pohár získal Holigan  v roce 2012 na Oblastní výstavě v Českých Budějovicích. Protože to máme do Českých Budějovic kousek, tak jsem se rozhodla, pokud nám to čas dovolí, že se vždy této výstavy zúčastníme. Takže jsme 2.3.2013 vyrazili na XVIII. Oblastní výstavu do Českých Budějovic. Holiganovi se zde dařilo v Mezitřídě opět výborně. Od pani rozhodčí RNDr. Jaroslavy Ovesné získal známku Výborná, Oblastního vítěze a v závěrečných soutěžích obsadil čtvrté místo v IX. skupině.

V1, Vítěz třídy, Oblastní vítěz, BIG 9 - 4. Místo

9.3. opět jsme vyrazili na Slovensko. Tentokrát na Speciální výstavu KCKČaP do Lužianek. Na této výstavě byla moc příjemná atmosféra a líbilo se mi tam. Holigan zde získal od pani rozhodčí Ing. Aleny Košťálové v Mezitřídě známku Výborná a první místo.

V1, CAC

17.3.2013 jsme se vypravili na mezinárodní výstavu do Katowic. Posuzoval zde italský rozhodčí Giuseppe Alessandra. Holigan dostal v Mezitřídě známku Výborná a první místo. Byla to poslední výstava ve třídě Mezitřída.

V1, CWC

Na Velikonoční pondělí 1.4.2013 jsme se poprvé vydali na výstavu do Německa. V Mnichově Holigana na mezinárodní výstavě posuzovala ve třídě Otevřené rakouská rozhodčí Carole Garhöfer. Holigan dostal známku Výborná a obsadil třetí místo.

V3

7.4.2013 jsme zamířili na mezinárodní výstavu do rakouského Wieselburgu. Moc se mi zde líbilo uspořádání výstavních kruhů, okolo kterých byl dostatek místa pro všechny vystavovatele a návštěvníky. Ve třídě Otevřené Holigana posuzoval rakouský rozhodčí Ing.Watschinger Heintz. Ohodnotil Holigana známkou výborná a prvním místem.

V1, CAC

Dál jsme v dubnu pokračovali v zahraničních výstavách. Vypravili jsme se tentokrát do Maďarska na Marathon Dog Show v Miskolci.

V sobotu jsme začali mezinárodní výstavou, kterou posuzoval Nenad Davidovic (SRB). V Otevřené třídě ohodnotil Holigana známkou Výborná a prvním místem.

V1, CAC

 

Večer v sobotu marathon pokračoval národní výstavou. Na ni posuzoval Dr.Kelemen Atilla (RO). Holigan dostal opět ve třídě Otevřené známku Výborná a první místo.

V1, CAC

 

Marathon zakončila mezinárodní výstava v neděli, kterou posuzoval rozhodčí Kardos Vilmos (HU). Nemohla dopadnout pro Holigana lépe. Ve třídě Otevřené získal první místo, dále pak CACIB a dokonce BOB.

V1, CAC, CACIB, BOB

 

V květnu jsme se vrátili po delší době na domácí půdu. 5.5.2013 jsme vyrazili do Prahy na mezinárodní výstavu, kde posuzovala pani rozhodčí Ivana Síbrtová. Ve třídě Otevřené obsadil Holigan se známkou výborná třetí místo.

V3

Hned tři dny na to jsme se vypravili do Zadní Třebaně na klubovou výstavu Chuhuahua klubu ČR, aby se zde Holigan nejenom vystavil, ale aby si převzal poháry za přiznané tituly Klubový Junior šampion Chihuahua klubu ČR a Klubový šampion Chihuahua klubu ČR.

Silně obsazenou výstavu posuzoval rozhodčí z Polska pan Rafal First. Holigan si vychodil ve třídě Otevřené známku Výborná, první místo a úspěch zakončil titulem Klubový vítěz.

V1, CAC, Klubový vítěz

Tak a vyrazili jsme na největší výstavní událost roku … na Světovou výstavu psů do maďarské Budapešti. Zde jsme se zúčastnili dvou výstav.

V sobotu 17.5.2013 jsme vyrazili kousek od Budapešti do městečka Gödöllő na Světovou klubovou výstavu. Posuzoval zde rozhodčí Štefan Šinko (SLO). Mezi krásnými pejsky z Finska, Ruska, Švédska a dalších evropských zemí se Holigan neztratil. Ve třídě Otevřené získal známku Výborná a obsadil krásné 4.místo.

V4

Vyvrcholení letošního roku bylo pro čivavy 18.5.2013 na výstavišti v Budapešti. Posuzování světové výstavy bylo svěřeno zkušenému rozhodčímu v oblasti čivav panu  Franceskovi Cochettimu (IT). Holigan byl ohodnocen známkou výborná ve třídě Otevřené a zbyl ve výběru 13 čivav, ze kterých pan rozhodčí vybral čtyři finálové ve třídě otevřené. S výsledkem jsem byla velmi spokojena. Výstavu jsme si s Holiganem úžasně užili.

A zase jedna výstava doma. Tentokrát MVP v Litoměřicích 26.5.2013. Ve třídě Otevřené Holigana posoudila polská rozhodčí Anna Redlická. Holigan od ní dostal známku Výborná, první místo a res. CACIB.

V1, CAC, res.CACIB

Získáním tohoto CACe Holigan splnil poslední podmínku pro přiznání titulu  

Český šampion

 

Opět jsme zavítali na Slovensko.

V pátek 31.5.2013 Holigana na Národní výstavě psů v Senci poszuzoval rozhodčí pan Imrich Sopko (SK). Holigan ve třídě Otevřené obsadil se známkou Výborná druhé místo.

V2, res.CAC

V sobotu 1.6.2013 jsme se přemístili do Nitry na mezinárodní výstavu. V Otevřené třídě posuzovala Holigana maďarská rozhodčí Katalin Radvánszky. Holigan si vychodil krásný výsledek. Získal známku Výborná, první místo a CACIB.

V1, CAC, CACIB 

V neděli 2.6.2013 nás posuzoval rakouský rozhodčí pan Dr. Andreas Schemel. Holiganovi se opět dařilo a ve třídě Otevřené získal známku Výborná, první místo a k tomu ještě res.CACIB.

V1, CAC, res.CACIB

 

Ze Slovenska jsme zamířili 9.6.2013 do Polska na národní výstavu do Raciborze. Posuzovala nás poprvé ve třídě Šampionů pani rozhodčí Maria Hubinová. Ohodnotila Holigana známkou Výborná a prvním místem.

V1, CWC

Z Polska jsme tentokrát zamířili do Německa, kde jsme se 15.6.2013 zúčastnili národní výstavy v Erfurtu. Posuzoval nás německý rozhodčí pan Peter Machetanz. Ve třídě Otevřené Holigan získal známku Výborná a obsadil první místo.

V1, CAC 

A ze zahraničí jsme si odskočili zase domů. 30.6.2013 jsme vyjeli do Brna na mazinárodní výstavu, kde Holigana posuzoval rozhodčí pan Vladimír Javorčík (SK), který dal Holiganovi ve třídě Šampionů známku Výborná a třetí místo.

V3

21.7.2013 jsme se vypravili do Mladé Boleslavi. Ve třídě Šampionů ohodnotila Holigana pani rozhodčí RNDr. Jaroslava Ovesná známkou Výborná, prvním místem a res.CACIBem.

V1, CAC, res.CACIB

Na konci července jsme se v nádherném slunečném počasí vypravili letos již po třetí do Maďarska a to do Debrecenu. V sobotu 27.7.2013 posuzoval na výstavě rozhodčí Christian Stefanescu (RO). Holigan si vychodil ve třídě Šampionů známku Výborná, první místo, CACIB a BOBa.

V1, CAC, CACIB, BOB

I v neděli se Chuldovi výstava povedla. Posuzovala slovenská rozhodčí Linda Voláriková a ve třídě Šampionů Holigan dostal opět známku Výborná, první místo, CACIB a BOB.

V1, CAC, CACIB, BOB

A opět jsme se 4.8.2013 vypravili do Polska do Zakopaného, kde se konala mezinárodní výstava. Holigana zde posuzovala polská rozhodčí Joana Szczepańska-Korpeta. Která ve třídě Otevřené Holigana ohodnotila známkou Výborná a dále res.CACIBem.

V1, CAC, res.CACIB

Tímto CACem Holigan splnil poslední podmínku pro přiznání titulu

Champion Polski

10.8.2013 jsme se vypravili na Krajskou výstavu do Kladna pokusit se získat titul Krajský vítěz, který jsme zatím neměli. Holigan se snažil ve třídě Vítězů a od pana rozhodčího Antonína Mudry získal známku Výbroná první místo a Krajského vítěze. Mise byla úspěšná.

V1, Vítěz třídy, Krajský vítěz

 

V srpnu jsme se znovu vydali do Německa. 24.8.2013 se v Lipsku konala mezinárodní výstava psů. Holigan bojoval ve třídě Otevřené. Polský rozhodčí Jacub Kruczek ho ohodnotil známkou Výborná, prvním místem, CACIBem a dokonce BOBem. Radost byla veliká.

V1, CAC, CACIB, BOB

V neděli 25.8.2013 jsme se v Lipsku zúčastnili German winner show 2013. Posuzovala německá rozhodčí pani Marta Heine. Holigana ve třídě Otevřené ohodnotila známkou Výborná, CACIBem a Bobem. Úspěch završil titul Germany winner 2013. 

V1, CAC, CACIB, BOB

Z Lipska jsme se vraceli nesmírně šťastni s titulem

Germany winner 2013. 

 

8.9.2013 jsme byli na Moravskoslezské NVP v Brně. Den jsme si krásně užili. Holigan chodil zase o stošest a krásně se předvedl. Pan rozhodčí Ivo Bartek nešetřil chválou a já se dmula pýchou. Ve třídě Vítězů byl sice Holigan sám, ale dostal známku Výborná 1, CAC. Přesto, že máme spoustu hezkých posudků, tak od pana rozhodčího Barteka je opravdu krásný. Dál se utkal o titul Národního vítěze a ten mu také připadl. V závěrečném kole bojoval o ocenění BOB, který se mu podařilo také získat.

V1, CAC, Národní vítěz, BOB

 

V sobotu 21.9.2013 jsme se letos už po čtvrté vypravili do Maďarska a to do Budapešti, kde se konal  OMÉK GRAND PRIX Budapest 2013. Konaly se zde dvě národní výstavy. Na ranní výstavě nás posuzoval Kardos Vilmos HU. Ve třídě šampionů získal ocenění V1, CAC a  BOB. Na odpolední výstavě Holigana posuzoval Ferenc Gröschl, který dal Holiganovi známku V1, CAC a BOS. 

V1, CAC, BOB

V1, CAC, BOS

 

28.9.2013 jsme se vypravili do rakouského Tullnu na klubovou výstavu Chihuahua Clubu Austria. Holigan si u rozhodčí Gerta Bolter AT vychodil ve třídě šampionů krásné druhé místo.

V2, res.CACA

29.9.2013 jsme zůstali ještě v Tullnu, abychom se zúčastnili mezinárodní výstavy Bundessieger Tulln 2013, kde si u rozhodčí Maria Singer AT Holigan vychodil v otevřené třídě opět krásné druhé místo.

V2, res.CACA

V neděli 6.10.2013 jsme se vypravili do nedalekých Českých Budějovic na mezinárodní výstavu. Na pani rozhodčí Zdeňku Jílkovou přihlásili páníčkové celkem hodně pejsků. Holigan bojoval ve třídě Šampionů. Bojoval báječně. Výstavní kruh byl celý pokryt zeleným kobercem, po kterém se Holigan krásně předváděl. U pani rozhodčí Zdeňky Jílkové si tak vychodil známku Výborná, první místo, CAC, CACIB a dokonce i BOB. Byla jsem na něho opravdu pyšná a byla jsem moc ráda, když jsem viděla, jakou radost děláme Holiganovo chovatelce pani Daniele Vokálkové s manželem.

V1, CAC, CACIB, BOB

 

 

12.10.2013 jsme se zúčastnili s Holiganem
Klubové výstavy Klubu chovatelů čivav a papillonov na Slovensku v Popradě. Holigan si vychodil ve třídě šampionů krásné druhé místo V2 res. CAC u italského rozhodčího Franco Gatti.

V2, res.CAC

20.10.2013 jsme se vypravili do Ostravy na Klubovou výstabu KChČaN. Musím otevřeně přiznat, že to byla co do počtu kvality čivavek nejlepší výstava v letošním roce ( samozřejmě když pomineme světovou výstavu). Výstava byla povedená po všech stránkách, jak organizačně a tak i přátelskou atmosférou. Jak jsem již předem říkala, že výstava bude vyvrcholením letošní sezóny, tak tomu i bylo. Moc se nám na ní líbilo a jsme pyšní na to, že jsme si z této výstavy přivezli krásný posudek od dánského rozhodčího pana Rudi Petrse Brandta a ohodnocení ve třídě vítězů znmámkou Výborná 1 CAC.

V1, CAC

8.12.2013 jsme se vydali ukončit letošní velimi úspěšnou výstavní sezónu. Vyrazili jsme do Welsu, kde se nám před rokem líbilo a podařilo se nám získat první čekatelství CACA.

V otevřené třídě nás posuzovala rakouská rozhodčí Hana Ahrens. Holigan si vychodil známku Výborná, první místo, CACA a následně se mu podařilo získat i res.CACIB.

 


 


 

  

 

 

Kontaktujte nás